• Dodano: 22 marca 2023

  21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W związku z tym dniem w naszej szkole pojawiła się na korytarzu gazetka tematyczna. Nasi uczniowie i nauczyciele okazali szacunek oraz akceptację tym osobom, ubierając kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Daliśmy tym sposobem osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty, bo drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. 

  Anna Kajor 

 • Dodano: 21 marca 2023

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekiwaliśmy tego dnia i był to powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym zmrokiem.
  W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie naszej szkoły przyszli na zajęcia ubrani w kolor zielony. Tym symbolicznym akcentem, wspólnie witaliśmy wiosnę.

  Klaudia Koczur
 • Dodano: 20 marca 2023

  21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.

 • Dodano: 20 marca 2023

  II inicjatywa towarzysząca Pho3nix Active School – Sportowy plakat czas start!
  Wybierz swoją najmocniejszą sportową cechę i pokaż ją na plakacie!
  Siła, wytrzymałość, skoczność a może zwinność?
  CZEKAMY NA WASZE PRACE!

 • Dodano: 18 marca 2023

  W Kobiernicach odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Porąbka Zbigniewa Drabka. W kategorii: dziewczęta klasa I – VI I miejsce zdobyła Magdalena Mleczko, II miejsce – Joanna Radziszewska.

  Gratulujemy 😊

 • Dodano: 17 marca 2023

  Przystępujemy do wielkopostnego challengu, zorganizowanego przez Centrum Wolontariatu Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej.
  Wyzwanie polega na zebraniu słodyczy, dzięki którym mają powstać pełne słodyczy „Pudełka szczęścia”, czyli specjalne paczki upominkowe. Dary te zostaną przekazane do potrzebujących dzieci , m.in. podopiecznych domów dziecka.
  Prosimy o przynoszenie batonów, lizaków, cukierków, batoników, czekolad, jajek niespodzianek i tym podobnych słodyczy.
  Zwracamy się z prośbą o nie przynoszenie dużych opakowań ciastek lub czekoladek.
  Zachęcamy do udziału w akcji, aby pomóc dzieciom.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • Dodano: 17 marca 2023

  Dnia 17 marca 2023 r. przeprowadzono w Gminie Porąbka etap gminny VI edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, którego celem jest poprawa świadomości uczniów szkół podstawowych, dotyczącej profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia oraz popularyzacja wiedzy i umiejętności praktycznych, w zakresie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat dobrej jakości życia i właściwych postaw wobec zdrowia.
  Do konkursu przystąpiły 3-osobowe drużyny składające się uczniowie klas 6-8 .

  Konkurs obejmował 5 obszarów wykorzystania wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie:
  1. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej;
  2. Zdrowe odżywianie;
  3. Choroby cywilizacyjne;
  4. Uzależnienia;
  5. Promowanie aktywności fizycznej.

  Nasza Super Drużyna w składzie: Justyna Kulig, Daria Szymalska i Zuzanna Weźranowska zdobyła w teście n17/20 pkt

  .
  Gratulacje dla dziewczyn i p. Reni Bubały😀👑

 • Dodano: 16 marca 2023

  We wtorek 14 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Liczby Pi. W ramach ogólnopolskiego projektu (Nie)zwykła matematyka na głównym korytarzu szkoły pojawiły się gazetki dotyczące liczby Pi, ciekawostek z nią związanych oraz fenomenu różnych liczb.

  Uczniowie klasy 1b mierzyli obwody i średnice talerzy, by następnie z pomocą kalkulatora poznać wartość liczby Pi. Wykonali prace plastyczne, których podstawą była liczba Pi, układali słowa, w których pojawiała się liczba Pi  oraz kodowali miasto Pi. Przekonali się, ze matematyka żyje z nami.

  Chętni uczniowie z klas 4-8 próbowali swoich się w konkursie na znajomość jak największej ilości cyfr liczby Pi.
  I miejsce zajęła Oliwia Zając kl 8a podając 115 cyfr po przecinku
  II miejsce zajęła Joanna Stachura kl 4b podając 67 cyfr po przecinku
  III miejsce zajęła Karolina Gałuszka kl 8a podając 62 cyfry po przecinku

  Gratulujemy świetnie wyćwiczonej pamięci!!!
  nauczyciele matematyki

 • Dodano: 15 marca 2023

  14 marca obchodzimy Dzień Motyla. Klasa 1a ten dzień rozpoczęła od obejrzenia filmu edukacyjnego „Etapy rozwoju motyla”. Następnie uczniowie samodzielnie na tekturowych talerzykach przy użyciu farb, groszku i makaronu, wykonali schemat rozwoju najpiękniejszego z owadów. Uczniowie wykonali również „Kreatywne motylki”, które udekorowały naszą klasę. Mamy nadzieję, że na ich skrzydełkach szybko dotrze do nas Pani Wiosna. Na koniec udaliśmy się w wirtualną podróż do „Motylarni”. Dowiedzieliśmy się jaki motyl jest największy, który jest najrzadziej spotykany. Zobaczyliśmy również motyle, których skrzydła wyglądają jak suche liście oraz Greta Oto, którego skrzydła w zasadzie pozbawione są barwy, przez co wyglądają jak szklane.

 • Dodano: 14 marca 2023

   Uczniowie z klasy 5b, zainspirowani lekturą ,,W pustyni i w puszczy” wykonali takie latawce…

  Grażyna Janosz