„6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa”

Drodzy Rodzice,

Za nami kolejny tydzień utrudnień w życiu zawodowym i prywatnym. Z pewnością nie jeden z nas zadaje sobie pytania: Kiedy skończy się pandemia?, Kiedy wszystko wróci do normy? Obecna sytuacja to trudny okres dla nas wszystkich. Trudno nam pogodzić się z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom. Być może niektóre z nich odczuwają w obecnej sytuacji złość, lęk, niepokój, irytację, rozdrażnienie, znudzenie, niechęć związane nie tylko z samym wirusem, ale konsekwencjami, które z niego wynikają: zamknięcie szkoły, długotrwały pobyt w domu, rozłąka z kolegami i przyjaciółmi, brakiem możliwości uczestnictwa w swoich ulubionych pozaszkolnych zajęciach… Dzieci, bardziej niż kiedykolwiek powinny czuć teraz wsparcie i miłość swoich najbliższych.

Zachęcamy Was do przeczytanie artykułu (link poniżej), w którym podano i szerzej opisano 6 sposobów, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronowirusa:

1.    Bądź spokojny.

2.    Trzymaj się rutyny.

3.    Pozwól dziecku odczuwać emocje

4.    Sprawdź, jakie informacje o koronawirusie docierają do Twoich dzieci

5.    Stwórz okazje do wspólnego spędzania czasu

6.    Kontroluj swoje zachowanie

www.unicef.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/6-sposobow-dla-rodzicow-jak-wspierac-dzieci-podczas-epidemii-koronawirusa

Polecamy również pomoc – książeczkę, która być może ułatwi Wam w udzielaniu odpowiedzi na pytania (zwłaszcza młodszych dzieci) na temat koronawirusa.

www.cmverona.it/cmv_content/uploads/2020/03/ITA-PL-GUIDA-GALATTICA-AL-CORONA-VIRUS.pdf