Dodano: 23 października 2019
osewyzwanie

osewyzwanie www.gov.pl

Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu dla szkół – „#OSEWyzwanie”. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych szkół na podstawie spełnienia kryteriów obligatoryjnych i fakultatywnych zgodnie z warunkami i zasadami Regulaminu. Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Nasza szkoła zadeklarowała też udział w programach CodeWeek i OSEHero.

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski – w tym nasza SZKOŁA.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła posłała przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” wykonaną przez uczennicę klasy 6a – Katarzynę Sikorę. Szansę na wygraną zwiększyła również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. I UDAŁO SIĘ!  – jesteśmy na liście laureatów.
pracasikora

Praca Katarzyny Sikory „Smart Szkoła”