Dodano: 4 grudnia 2020
images

imageswolontariat

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (ang. International Volunteer Day, IVD). Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności. 

To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W Dniu Wolontariusza w wielu krajach Europy odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych.

W obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza włącza się wiele organizacji.W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka! Zapraszamy zapoznania się z prezentacją n/t wolontariatu.

wolontariatprez

Prezentacja – kliknij w obrazek

Wyzwanie:ZOSTAŃ WOLONATIUSZEM WE WŁASNYM DOMU.

Jak to zrobić? Bardzo prosto, podzielcie się swoim czasem z najbliższymi i zróbcie dla nich czy też z nimi coś czego zazwyczaj nie robicie J Poczytajcie młodszemu rodzeństwu, zróbcie posiłek dla bliskich, zadzwońcie do kogoś bliskiego, pomóżcie w sprzątaniu, na pewno będziecie mieć wiele innych pomysłów jeszcze…

Zachęcamy Was do pochwalenia się waszymi działaniami w ramach wyzwania. Utworzymy dzięki niemu galerię domowych wolontariuszy. Zdjęcia możecie przesyłać do Pani Natalii Wierońskiej – Saternus i Pani Renaty Stachury. Czekamy na zdjęcia do 17.12.

Pozdrawiamy – Pani Natalia i Pani Renia