Dodano: 24 października 2019
zonkile

zonkile

„Pola Nadziei” to program organizowany na naszym terenie przez Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Jego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby człowieka terminalnie chorego oraz zebranie funduszy na utrzymanie hospicjum.

Ale Pola Nadziei to jeszcze coś więcej – ma obudzić nasze serca, ma spowodować, że będziemy wrażliwi i otwarci, a także poświęcimy swój czas, swoją energię, swoje zdolności dla chorych. Nie tylko tych w hospicjum, ale przede wszystkim tych, których mamy w domu. Tego pragniemy też uczyć nasze dzieci i młodzież

Znakiem rozpoznawczym „Pól Nadziei” jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei i zmagania się z cierpieniem. Te żonkile są znakiem nadziei, że mimo trudów, przemijania i odchodzenia, nie całkiem umrzemy, że nasze życie przemija, ale się nie kończy… Trwa w pamięci i sercach tych, którzy pozostają.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zasadzili symboliczne cebulki żonkili przy kaplicy polowej, obok kościoła, a w ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 1980,70 zł na potrzeby Hospicjum rozdając cebulki żonkili. Mamy nadzieję, że „przemówią” do naszych serc zakwitając na wiosnę.

Koordynator akcji – Dorota Gałuszka