Dodano: 30 grudnia 2018

27 października w Domu Kultury w Kętach, odbyła się kolejna edycja muzycznego konkursu religijnego. Nasza szkoła miała w nim swoich reprezentantów.
W kategorii „soliści” wystąpiła Karina Skwarczyńska wykonując przepięknie utwory: „Modlitwa Esmeraldy” (tekst Stephen Schwartz, muzyka: Alan Menken) oraz „Strażnik raju” (tekst Zbigniew Książek, muzyka: Piotr Rubik).
W kategorii „zespół wokalno-instrumentalny” wystąpił zespół „Generations”, który powstał „z potrzeby serc wielu”. Stworzyli go uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, u których wiara i Bóg odgrywają w życiu bardzo ważną rolę. Różne pokolenia połączyła również miłość do muzyki. Wykonali z ogromną energią piosenkę „Zaufaj Panu już dziś” Magdaleny Anioł oraz „Pieśń jedności” nieznanego autora. Aranżacje muzyczne do obu utworów przygotował pan Artur Pękala – profesjonalny muzyk i zarazem jeden z naszych wspaniałych rodziców. W trakcie zapowiedzi zespołu, konferansjerka zauważyła, że niektórzy członkowie wystąpili na scenie Domu Kultury w ubiegłym roku i wyraziła swoje zadowolenie, iż podjęte dzieło jest kontynuowane i rośnie w siłę. Nasi reprezentanci byli oceniani przez profesjonalne jury, którego jednym z członków była Pani Magdalena Anioł – ikona muzyki chrześcijańskiej. Jurorce, a zarazem autorce utworu, spodobała się rockowa interpretacja piosenki, w której zespół mógł dać upust swojej pozytywnej energii.
Festiwal obejmował cały dzień, w późnych godzinach popołudniowych można było wysłuchać krótkiego recitalu w wersji akustycznej Pani Magdaleny Anioł oraz zapoznać się z twórczością zagranicznych zespołów i chórów z Czech, Ukrainy i Litwy. W poprzednich latach brały one udział w konkursie, a obecnie występowały już jako zaproszeni goście.
Ogłoszenie wyników zakończyło festiwal i ku naszej niezmiernej radości Karina Skwarczyńska zdobyła I miejsce w swojej kategorii, a zespół „Generations” miejsce III. Oprócz pamiątkowych statuetek, które otrzymali wszyscy uczestnicy, udało się zdobyć cenne nagrody, które mogą być bardzo pomocne w realizowaniu dalszych projektów muzycznych…

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do udziału w festiwalu, poświęcili wiele godzin swojego wolnego czasu i na czas prób przeorganizowali nieco swoje prywatne życie. Ta wspólna inicjatywa dzieci, rodziców i nauczycieli przyniosła wiele radości, a jakie jeszcze będą jej owoce, pokaże przyszłość…