Dodano: 9 czerwca 2019

 

Po raz kolejny nasza szkoła – 8 czerwca 2019 roku – wzięła udział w Powiatowym Rajdzie organizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz oddział PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku – Białej.
Trasa prowadziła z Wapienicy przez Palenicę – 688m n.p.m., Wysokie -756m n.p.m., Siodło pod Przykrą – 801m n.p.m., aż do schroniska na Błatniej – 917m n.p.m. Meta rajdu zorganizowana była tuż poniżej szczytu, w pięknym agroturystycznym gospodarstwie Ranczo Błatnia. Pogoda nam dopisała, więc wszyscy bezpiecznie i w dobrych nastrojach dotarliśmy do celu. Po meldunku naszej grupy, która liczyła 35 osób, zjedliśmy pyszny żurek i uzupełniliśmy „utracone” płyny. Niektórzy z nas wzięli udział w konkursie wokalnym i wiedzowym. Otrzymaliśmy drobne upominki.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, musieliśmy wracać do autokaru. Z Rancza schodziliśmy na parking w Jaworzu 1,5 godziny.
Mimo zmęczenia i trudnej trasy na początku rajdu, byliśmy bardzo zadowoleni. Przyczyniły się do tego piękne widoki, świeże powietrze, duma z pokonanych kilometrów, wspólne przebywanie z koleżankami i kolegami oraz naszymi rodzicami.

 Dziękujemy panom przewodnikom, rodzicom oraz opiekunom!