Dodano: 9 czerwca 2019

4 czerwca 2019 roku uczniowie siódmej klasy VIIA i VII B SP w Porąbce (29 uczniów) wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Głównym celem wyjazdu było interaktywne zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. O wyjeździe w to miejsce zdecydowała w dużej mierze piękna, słoneczna, czerwcowa pogoda oraz fakt, że jedziemy do bardzo atrakcyjnego miejsca, w którym będziemy mogli wykonać wiele doświadczeń fizycznych. W parku spędziliśmy ponad dwie godziny. Korzystaliśmy z możliwości używania rozmaitych urządzeń, konstrukcji i modeli, które pozwalają poznawać prawa fizyki oraz świat przyrody. Wszyscy z zainteresowaniem i ogromnym zaciekawieniem oglądali kołyskę Newtona, równię Galileusza czy platformy obrotowe. Duże wrażenie zrobił na nas model Układu Słonecznego. Wszystkich rozbawiły obrazy otrzymane w krzywych lustrach. W Krakowskim Ogrodzie Doświadczeń każdy z nas zrozumiał, że fizyka wcale nie jest trudna i może być ciekawa, a prawa rządzące światem opierają się właśnie na niej. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a poprzez zabawę potwierdzaliśmy empirycznie prawa fizyki.

Wycieczka udała się wyśmienicie. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę. Ogród Doświadczeń okazał się naprawdę wyjątkowym miejscem i pewnie tam jeszcze kiedyś z przyjemnością wrócimy.