Dodano: 10 czerwca 2020
wolni

wolni

W tym miesiącu przewodnią wartością, nad którą się skupiamy jest „wolność”. Chciałybyśmy podjąć z Wami temat „Wolności od …uzależnień”. Miesiące maj i czerwiec zwracają szczególną naszą uwagę na podjęcie działań związanych z walką z uzależnieniami:
31 maja – „Światowy Dzień bez Tytoniu”,
1 czerwca – „Dzień bez alkoholu”,
26 czerwca – Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków”.
Uzależnić się od palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania dopalaczy, czy narkotyków nie jest trudno. Ale jako WOLNI ludzie macie WYBÓR!
Wolność to możliwość wyboru, z którego często nie korzystamy naśladując bezmyślnie zachowanie kolegów, czy koleżanek. Chęć przynależenia do grupy, pragnienie zdobycia akceptacji osób, na których nam zależy często powoduje naśladowanie złych wzorców. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy tak naprawdę wcale tego nie chcemy, kiedy wydaje się nam że nie mamy innego wyjścia. Jako młody człowiek masz do czynienia z wieloma wyzwaniami. To, jakiego wyboru dokonasz, wpłynie na Twoje zdrowie, Twoje wyniki w nauce, relacje, pracę lub karierę, wolność. Brzmi zbyt dramatycznie? – to jednak często jest kwestia życia i śmierci.
Wniosek – jako wolny człowiek jesteś odpowiedzialny/a za własne bezpieczeństwo … co zamierzasz zrobić ?

Zachęcamy Was do zapoznania się z prezentacjami, filmikami i ulotkami, które są zamieszczone poniżej:

Współczesne uzależnienia

Uzależnienie od alkoholu – dlaczego nie warto pić alkoholu, co nam może się stać gdy wypijemy? i jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=8l4AxQu1VOY

Uzależnienie od nikotyny – dzięki filmikowi dowiesz się co o papierosach myślą znani, młodzi ludzie oraz jak palenie wpłynie na nasze życie

Uzależnienie od narkotyków – czym są dopalacze, jak nie dać się wkręcić w narkotyki – czyli jak sobie radzić?

„Czy znasz prawdę o dopalaczach?”

„Narkotyki – ryzykowna droga”

Przed Wami wakacje – czas radości, beztroski i zasłużonego odpoczynku i podejmowania różnych decyzji. Bądźcie odpowiedzialni za siebie i innych.

„Co możesz zrobić by się chronić?”

Bądź wolnym człowiekiem – życie bez nałogów jest szczęśliwe i wolne od ograniczeń jakie narzucają nam palenie, picie alkoholu, czy branie narkotyków.

Pedagog i psycholog szkolny