Dodano: 24 marca 2024

„Już w powietrzu wiosnę słyszę…” – napisał kiedyś Julian Tuwim w jednym ze swoich wierszy. Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach czy z wielką radością towarzyszącą temu przebudzeniu.

W naszej szkole bardzo cieszymy się upragnionym nadejściem wiosny, dlatego przyszliśmy tego dnia ubrani na żółto i zielono, czyli w kolory symbolizujące wionę. Dodatkowo 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale też czas zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły w ramach solidarności z osobami chorującymi na trisomię, założyli różnokolorowe skarpetki.

Z kolei piątek 22 marca został ogłoszony w naszej szkole Dniem Bez Plecaka. Oczywiście lekcje odbywały się według ustalonego we wrześniu planu, ale nasi uczniowie zamiast tradycyjnych plecaków przynieśli do szkoły niecodzienne przedmioty tj. torby, torebki, walizki, koszyki, wózki zakupowe, pokrowce na gitarę czy chlebak, po to by zapakować do nich swoje podręczniki i zeszyty. Uczniowie prześcigali się w pomysłach i wykazali się nie lada kreatywnością w prezentacji alternatywy dla zwykłego szkolnego plecaka. Oprócz dobrej zabawy akcja ta miała na celu zwiększanie naszej świadomości na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji dla milionów dzieci na całym świecie, gdyż wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszych wiosennych akcji i bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

Fotogaleria