Dodano: 24 marca 2021

W naszej Parafii „rozfrunęły się” od początku Wielkiego Postu wielkopostne zdrapki, a klasy 5 i 6 na piątki Wielkiego Postu przygotowały „domowym sposobem” dla siebie 6 wielkopostnych wyzwań, które odkrywają i realizują w swoich domach. Na lekcjach religii online razem z katechetką dzielą się swoimi odkryciami i postępami. Zdrapki możemy podpatrzeć w filmiku.

 

Klasa 4 również na lekcjach zdalnych podjęła można powiedzieć 2 wyzwania. Pierwsze to pójście „Wielkopostną wędrówką” proponowaną przez Ewangelię z pomysłem. Na lekcjach religii słuchają rozważania z youtube, a sami w ciągu tygodnia realizując poszczególne kroki. Drugim wyzwaniem piątkowym jest „lekcja religii na galowo” – ubrani w białe bluzki i koszule rozświetlają ekran teamsów. Uczniowie trzymają nadal fason i są zadowoleni, że pamiętają o tym wyzwaniu, jakże potrzebnym by wyrwać ich z szarej codzienności. Bo Wielki Post oprócz tego, że jest czasem refleksji nad życiem to powinien być także czasem nadziei i wiary, że Jezus zwyciężył szatana, przezwyciężył śmierć.

A klasy młodsze w nauczaniu stacjonarnym Idą za Jezusem – przez Wielki Post do Zmartwychwstania. Na korytarzu szkoły plansza zapełnia się znakami ewangelicznymi mapa drogi do Jerozolimy… Ogromnie cieszy fakt, że za tymi symbolami dostrzegają kolejny fragmenty Ewangelii.

 

Obecnie przeżywamy rekolekcje online również na lekcjach religii. Pomocą są propozycje naszej diecezji. Z ks. Grzegorzem Piekiełko młodsze klasy odkrywają Bożą Miłość, a starsze z ks. Pawłem Wawakiem powtarzają rozumienie 3 znaków Wielkiego Postu. Zaskoczeniem dla naszych uczniów było to, że księża z ekraniku są absolwentami naszej szkoły… Dziwili się – Oni też chodzili tutaj do szkoły?

 Dorota Gałuszka