Dodano: 21 czerwca 2023

Klasy 1 i 2  w roku szkolnym 2022/23 realizowały od października do maja OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KATECHETYCZNY „W DOMU, W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM”. Byliśmy wśród grona 335przedszkoli i szkół z Polski oraz Danii.W projekcie uczestniczyło około 37 tys. dzieci.
Celem Projektu było  kształtowanie miłości do Boga i opartej na niej relacji z ludźmi przez tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka na miarę jego wieku. Niektóre zajęcia ukazywały prawdę o Bogu wchodzącym w codzienne życie człowieka poprzez  łączenie zajęć z bieżącymi wydarzeniami w klasie i realizowanymi projektami ogólnymi.
„W gronie Aniołów i Archaniołów- mój Anioł Stróż”-
„Święty uśmiechnięty”
„Cmentarz-miejsce pamięci i modlitwy”
„Marana tha- przyjdź Panie Jezu”
„Chociaż lat niewiele mam, innym coś od siebie dam”
„Pismo Święte obrazem pisane”
„Cicho sza, bo już na modlitwę czas”
„Rekolekcje przeżywamy, w kościele się spotykamy”
„Znak krzyża znakiem miłości”
„Widzę, słyszę- odpowiadam- postawy wiernych podczas Mszy Świętej”
„Królowo Polski- módl się za nami”

W ramach punktu – mój pomysł na katechezę w klasach 2  Detektywem  Pozytywka idzie Drogą krzyżową Jezusa, zaś w klasie 1b dzieci przygotowywały oferty pielgrzymki Zajacowi Feliksowi z Paryża do Lourdes. (to nawiązanie do realizowanego projektu  „Lekturki spod chmurki”).

Za aktywny udział w projekcie otrzymaliśmy CERTYFIKAT, a Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zajęcia wykazując się pomysłowością i kreatywnością.