Dodano: 9 maja 2018

            20 kwietnia w Bielsku- Białej odbył się finał VIII Festiwalu Książki organizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, Akademię Techniczno- Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Jest to największa impreza czytelnicza na Podbeskidziu. Warto podkreślić, iż nasza szkoła już drugi raz z rzędu zakwalifikowała się do finału tego konkursu.
            Szkołę reprezentowały uczennice z klas V: Anna Gałosz, Katarzyna Gałuszka, Anna Górka, Anna Kaczmarczyk, Iga Kowalczyk oraz Julia Łysek. Ich festiwalowym opiekunem był lew Aslan z Narnii. Okazał się bardzo uczynny i pomocny. Piątoklasiści rywalizowali z uczniami siedmiu szkół podstawowych w kilku konkurencjach, a motywem przewodnim tegorocznej edycji była ,,Akademia pana Kleksa”. Każda drużyna zaprezentowała także krótką inscenizację dzieła literackiego. Reprezentanci naszej szkoły z przedstawieniem pt. ,,Bajeczki z morałem” zajęli III miejsce.
            Uczniowie wzięli też udział w zajęciach dydaktycznych i warsztatach związanych z historią pisma, przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej i studentów oraz wykładowców ATH w Bielsku-Białej.     
           
Każde dziecko biorące udział w Festiwalu otrzymało książkę – w prezencie od sponsora Festiwalu Wydawnictwa Znak z Krakowa- oraz dostało pamiątkowy dyplom.
           
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć pod adresem:

Opiekunowie- Mirella Jura i Grażyna Janosz