Dodano: 6 czerwca 2018

Nieważne, który jesteś na mecie,
bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu.

Stało się już szkolną tradycją, że w pobliżu terminu Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce nauczyciele wychowania fizycznego wraz Uczniowskim Klubem Sportowym Millenium organizują radosny Dzień Szkolnego Sportu. Zaplanowane na ten dzień konkurencje i zabawy mają zachęcić młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku  dodatkowo, w ramach współpracy z Glinka Academy, impreza miała na celu promowanie piłki siatkowej.
6. czerwca na boiskach „Orlika” przy pięknej, ale niezbyt upalnej pogodzie, panowała od wczesnego rana bardzo gorąca atmosfera.  W uroczystym rozpoczęciu sportowych zmagań uczestniczył  Starosta Bielski – p. Andrzej Płonka, prezesi UKS Millenium – p. Barbara Krasoń i p. Mirosław Walusiak, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Sopiak. Po sportowym przywitaniu organizatorzy podsumowali przeprowadzone w szkole akcje związane ze sportem: w rankingu na najbardziej popularną dyscyplinę sportową zwyciężyła piłka siatkowa, zaraz po niej uplasowała się piłka nożna. Nagrodzono również autorów najciekawszych wypowiedzi na temat znaczenia sportu w życiu oraz twórców najciekawszych portretów sportowych idoli
Julia Wykręt (Robert Lewandowski), Wiktoria Ozimina (rekreacja na łące), Monika Zontek (pływanie).
Impreza, już tradycyjnie, zaczęła się wspólną rozgrzewką prowadzoną przez p.Iwonę Niedzielę.
Następnie, przy muzyce serwowanej przez p.Mirka i konferansjerce p. Wojtka Gąsiorka rozpoczęły się zmagania na torach przeszkód, zabawy na wesoło i rozgrywki – unihokej, piłka nożna, plażówka i dwa ognie. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji odbierali ochoczo słodkie nagrody, miłą niespodzianką były też orzeźwiające napoje i lody dla wszystkich. Nie zabrakło również słynnej już grochówki z naszej kuchni.
Szkolna impreza odbyła się w duchu zasad fair play, co pozwoliło spędzić w miłej atmosferze ten szczególny dzień aktywności ruchowej.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało nam się to wspaniałe święto sportu zorganizować. Dziękujemy uczniom, którzy wykazali się sportową postawą oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji zmagań, czuwali nad bezpieczeństwem i dodawali uczestnikom ducha walki.
Naszymi partnerami byli: Starosta Bielski – p. Andrzej Płonka, UKS Millenium – p. Barbara Krasoń i p. Mirosław Walusiak, Glinka Academy, Rada Rodziców – p. Agnieszka Sopiak, Maspex Wadowice, Ice Mastry, Hańderek ZPM, piekarnia Brzuchański, p. Leszek Kaczmarczyk, p. Marek Ryłko.