Dodano: 24 października 2019
szkolapamieta

szkolapamieta

25 października 2019r. to dzień, w którym w szczególny sposób pokazaliśmy, że pamiętamy o zmarłych. Wspominaliśmy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest naszym wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Szkoła  włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowała działania upamiętniające ważne postacie oraz wydarzenia.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” porządkowaliśmy i odwiedziliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności; odwiedzalismy lokalne miejsca pamięci; zapaliliśmy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej; sprzątaliśmy bezimienne i opuszczone groby. Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki śp.: Marii Gałuszki, Jadwigi Kołek, Janiny Wykręt, Haliny Jarosz, Marii Soj, Marii Andrusiewicz i ks.Józefa Strączka.

Dziękujemy wszystkim za  pomoc w organizowaniu tej akcji poprzez zbiórkę i przekazywanie kwiatów oraz zniczy do dekoracji grobów, a także za pomoc w odszukaniu niektórych grobów.