Dodano: 21 października 2022

Poniedziałek – 17 października 2020r. 
W tym dniu uczniowie, zachęcani przez swoje koleżanki z kółka bibliotecznego, Olę i Oliwię, wpisywali swoje propozycje dokończenia zdania „Lubię bibliotekę, bo…” na gadającej ścianie przy sekretariacie szkoły. Oto niektóre z nich: Lubię bibliotekę, bo biblioteka poprawia mi humor. Lubię bibliotekę, bo tam pachnie książkami. Lubię bibliotekę, bo tam można odpocząć. 

Wtorek – 18 października 2022r. 
To dzień konkursu dla kl. 2-3 „Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym”. Zadaniem uczniów było wymyślenie rymu do odpowiedniego słowa z tomiku wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej. Ogromną niespodzianką był fakt, iż w zmaganiach wzięli udział wszyscy uczniowie z wyżej wymienionych klas obecni w tym dniu w szkole a pomysłowość i skojarzenia uczestników przeszły najśmielsze oczekiwania pani bibliotekarki. 

Środa – 19 października 2022r. 
Niespodziewanie w tym dniu bibliotekę odwiedził Hans Christian Andersen, który zaprosił uczniów klas pierwszych na uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki. Jego świta, opowiedziała uczniom kilka ciekawostek o książce i przedstawiła jak wiele ciekawych rzeczy może wydarzyć się w baśniach. Pojawili się także uczniowie: Ola „Encyklopedia” Ilczak, Ania „Słownik” Mrowiec, Oliwia „Baśnie” Zając i Miłosz „Atlas” Górka. Ich zadaniem było rozbudzenie wśród uczniów nawyku korzystania z biblioteki oraz zachęcanie do wypożyczania ciekawych książek. Każdy uczeń otrzymał dyplom i został uwieczniony na pamiątkowym zdjęciu z Andersenem wykonanym przy użyciu aparatu fotograficznego i lampy z projektu „Laboratoria przyszłości”. 

Czwartek – 20 października 2022r. 
Konkurs naprawdę trudnego czytania to już prawie tradycja w naszej szkole. W tym roku zadaniem uczniów kl. 4-6 było jak najbardziej bezbłędne przeczytanie fragmentu utworów ‘Zemsta” Aleksandra Fredry. 17 uczniów przeszło eliminacje, 14 przeszło do półfinału a trójka uczniów: Jerzy Klusek z kl.4b, Aleksandra Górka z kl.5a i Zofia Filipek z kl.6a zakwalifikowali się do ścisłego finału. 

Imprezą towarzyszącą Święta Biblioteki był konkurs plastyczny „Z lalkami w świat baśni” i konkurs multimedialny na aktywną prezentację twórczości Aleksandra Fredry. Przez cały tydzień uczniowie podczas przerw mogli zagrać w bibliotece w gry planszowe „Scrabble” i „Mistrz słowa” 

Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na najbliższym apelu. 

Fotogaleria

Mirella Jura