Dodano: 24 kwietnia 2022

W dniu 22 kwietnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Ekologicznym Biegu Patrolowym – grze terenowej, podczas której wykonywali różnorodne zadania.

Kolejne stacje dotyczyły: zasad ekologicznych, form ochrony przyrody, ochrony gatunkowej, długości rozkładu śmieci, segregacji odpadów, zrównoważonego rozwoju. W czasie gry uczniowie rozszyfrowywali matematyczne zagadki ekologiczne, zastanawiali się nad sposobami pomocy naszej planecie, grali w recyklingowe kręgle, wykonywali plakat do piosenki „Wonderful world” i uczestniczyli w proekologicznych zajęciach o roli owadów zapylających w środowisku naturalnym, które przygotowali Dorota i Patryk Słotwińscy.

Ostatnim etapem naszego święta był udział w sprzątaniu terenów Jeziora Czanieckiego zorganizowane przy udziale Gminy Porąbka, Wód Polskich oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im.M. Kopernika w Porąbce. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

                                                          Renata Bubała

Tegoroczny Dzień Ziemi uczciliśmy „Ekologicznym Biegiem Patrolowym”, Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z ekologią i ochroną środowiska. Atrakcją dnia, było spotkanie z pszczelarzem. Pan Patryk opowiedział nam, jak ważne dla ludzi są pszczoły i inne zwierzęta zapylające rośliny. Tego dnia, nie tylko bawiliśmy się na biegu patrolowym, ale również całą szkołą wzięliśmy udział w akcji sprzątania śmieci, wokół Jeziora Czanieckiego. To zadanie dla nas zostało przygotowane przez Urząd Gminy w Porąbce. Podsumowując, wszystkie klasy ukończyły Ekologiczny Bieg Patrolowym”. Były i takie, którym ekologiczne wyzwania bardzo się podobały i chętnie pobawiłyby się jeszcze raz. Następny bieg, może odbędzie się za rok. Wypełnione śmieciami worki, pozostawione wzdłuż trasy sprzątania są dowodem, że naprawdę wszyscy dobrze pracowali. Niech Ten trud, który włożyliśmy w zbieranie śmieci sprawi, że każdy z nas zastanowi się, zanim, coś wyrzuci, nie tam gdzie powinien. Dziękujemy wszystkim za udział.

Agnieszka Krzywdzińska

Fotogaleria TUTAJ