Dodano: 25 listopada 2022

W piątek 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Był on realizowany w ramach Tygodnia Profilaktyki i miał na celu pokazać, że dobre myślenie wpływa w ogromnym stopniu na nasze samopoczucie oraz kondycję zdrowia psychicznego.

Podczas tego święta miś przypominał wszystkim dzieciom jak ważne jest dbanie o siebie, pozytywne nastawienie i dobre myślenie o sobie i innych.

Klik

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek. Równie szybko podbiły też rynek księgarski i filmowy, stając się kultowymi bohaterami bajek.
Istnieje legenda, która głosi, że ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów narodził się 120 lat temu w USA jako Teddy Bear. Swój wkład w powstanie pluszowego misia ma prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt.
Dziś pluszowy niedźwiadek nadal jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. O ile inni bohaterowie popularnych współczesnych bajek są zazwyczaj chwilowymi gwiazdami, „Teddy Bear”, czyli klasyczny pluszowy miś, jest zabawką ponadczasową. Pluszowy miś stał się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości, smutków oraz przytulanka do zasypiania. Nic więc dziwnego, że zabawka ta doczekała się swojego święta.

Kl. 1a Anita Rodak
Pierwszaki Bystrzaki