Dodano: 19 grudnia 2023

Dużymi krokami zbliżają się tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Naszą radością z nadchodzących świąt chcieliśmy się podzielić ze starszymi osobami przebywającymi w Centrum Medycznym TriVita. Wraz z Wolontariuszami wzięliśmy udział w przygotowaniach świątecznych, poprzedzających ten cudowny czas. W pierwszej kolejności pomogliśmy podopiecznym ośrodka przygotować ozdoby, które przybrały postać aniołków. Zawisły one na choince oraz pięknie przyozdobiły salę, gdzie spędzają czas pensjonariusze. 

Kolejne odwiedziny w centrum związane były z zaproszeniem Wolontariuszy na warsztaty kulinarne, których celem było zrobienie deseru z galaretek, owoców i czekolady. Praca przy tworzeniu słodkiego poczęstunku przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom i wymianom doświadczeń. Po tak wyczerpującej czynności jaką jest gotowanie, przyszedł czas na relaks w postaci zajęć z boksu. Udział w nich wzięło kilku Wolontariuszy wraz z opiekunkami i pensjonariuszami. Zajęcia z boksu prowadzone były przez profesjonalnego trenera – Pana Szymona. Poznawaliśmy na nich technikę walki oraz sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość i siłę. Dla niektórych bardzo trudne było wykonanie pierwszego ciosu w stronę przeciwnika. Ostatecznie jednak każdemu udało się zrealizować to zadanie. Było to ciekawe doświadczenie. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości i satysfakcji.  

Ostatnim etapem przedświątecznych przygotowań była pomoc Wolontariuszy w dekorowaniu pierników, które wcześniej zostały upieczone przez osoby mieszkające w Centrum. Zarówno pensjonariusze, jak i dzieci, wykazały się ogromnym talentem, kreatywnością i wyobraźnią, dzięki czemu powstały przepięknie ozdobione pierniczki. Po skończonej pracy nastąpiła degustacja oraz wspólne śpiewanie kolęd. Działania te sprzyjały integracji, budowaniu więzi oraz przyniosły wszystkim wiele radości. 

Dzieci otrzymały od Pani Dyrektor Doroty Łabudy upominki w postaci personalizowanych koszulek z napisem ,,Ziomal TriVity”, natomiast opiekunowie dostali koszulki z napisem ,,Guru Ziomali”. Otrzymane prezenty dały dużo radości i wywołały uśmiechy na twarzach dzieci i pań. Ponadto Pani Dorota podziękowała Wolontariuszom za poświęcony czas, chęć pomocy oraz tworzenie przyjaznej atmosfery wśród podopiecznych. Uczniowie także przygotowali własnoręcznie drobne upominki dla Pani Doroty, Pani Małgosi i Pani Agnieszki, a mieszkańcom podarowali wykonane przez społeczność szkolną, piękne kartki świąteczne.  

Bardzo dziękujemy pracownikom TriVity za każdorazowe życzliwe przyjęcie Nas w Centrum. Zawsze czekamy na kolejne spotkania, ponieważ Wolontariat to nie tylko praktyczna pomoc, ale przede wszystkim możliwość dzielenia się radością, troską i życzliwością. 

Opiekunowie SKW

FOTOGALERIA