Dodano: 15 maja 2022

Realizując sportowe inicjatywy z Pho3nix Active School, UKS Millenium zorganizował w tym tygodniu spotkanie z p.Aleksandrą Jagieło. Można było posłuchać opowiadań o karierze sportowej oraz obejrzeć trofea i koszulki sportowe p.Oli. Na koniec spotkania siatkarka rozdawała autografy i pozowała do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy serdecznie pani Aleksandrze Jagieło za odwiedziny:)

W czasie spotkania Wójt Gminy Porąbka – Paweł Zemanek wyróżnił i nagrodził siatkarskie drużyny, które w br. szkolnym osiągnęły sportowe laury: dziewczęta (Majdak Sandra, Majdak Klaudia, Mrenca Justyna, Matejko Dominika, Prochot Emilia, Spiesz Julita, Kubiczek Oliwia, Duszyk Maja) i chłopcy (Maciek Stanclik, Michał Główka, Michał Sadlik, Michał Kozieł, Adrian Procner, Filip Weźranowski, Filip Prochot, Szymon Pszczółka) zostali Mistrzami Powiatu, chłopcy wywalczyli miejsce w ósemce najlepszych siatkarskich drużyn województwa śląskiego. Razem z panią Aleksandrą gratulujemy młodym siatkarzom i ich trenerom (Gąsiorek Wojciech, Walusiak Mirosław).

Aleksandra Katarzyna Jagieło z domu Przybysz to wspaniała polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, była reprezentantka Polski. Dwukrotnie zdobywała złoty medal mistrzostw Europy (w 2003 oraz 2005). W 2009 razem z kadrą Jerzego Matlaka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.
Jagieło jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po ukończeniu SMS-u zasiliła szeregi BKS-u Stali Bielsko-Biała, z którym sięgnęła po mistrzostwo i Puchar Polski. W 2011 roku zrezygnowała z kariery reprezentacyjnej i zawiesiła karierę sportową.