Dodano: 9 czerwca 2018

8. czerwca w Szkole Podstawowej  nr 1 w Porąbce integrowali się ze sobą rodzice i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół. Wiadomo, że muzyka otwiera na świat, dlatego uroczystość przebiegała pod hasłem – Muzyczne Inspiracje. Dla niecodziennych gości zaśpiewały: Karina i Jagoda, zagrały: Kasia, Martyna i Monika, zatańczył szkolny zespół KlasMix. Zabawną „Bajeczkę z morałem” przedstawiły: Ania, Julka, Iga, Oliwia, Ania i Kasia. Szalone, dymiące, wybuchające i wypełząjace z misek, probówek i menzurek eksperymenty przeprowadziła nasza czarodziejka – p. Renia z asystentami. Członkowie szkolnego koła wolontariatu przygotowali dla zaproszonych deszczowe kije – zaklinacze deszczu. Goście napełniali je wybranym tworzywem: kaszą, grochem, ryżem lub piaskiem. Gdy to zadanie (z pomocą opiekunów) zostało wykonane, niezwykła orkiestra zagrała wspólnie w szalonym irlandzkim rytmie. Ks. Bosko twierdził, że muzyki dzieci słucha sie sercem, a nie uszami – i miał rację. Utwór rozruszał wszystkich, nogi i ręce tupały i klaskały, kije szumiały, gruchały i grzechotały, a na dworze zagrzmiało i zaczął padać długo oczekiwany deszcz. Na koniec nie zabrakło życzeń dla obchodzących urodziny chłopaków.
Mamy nadzieję, że udało nam się choć trochę rozweselić naszych gości, wierzymy wszak, że s
zczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i bawili się z nami.
Dziękujemy zarazem „Przyjaciołom Szkoły”, dzięki którym mogliśmy słodko ugościć zebranych:  Piekarnia-Cukiernia Gałuszka (sklep w Porąbce) oraz Piekarnia, cukiernia – Brzuchański Kobiernice.