Dodano: 9 grudnia 2019

6 grudnia to magiczny dzień, w którym wszystko może się wydarzyć. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce doskonale o tym wiedzą, dlatego już od samego rana z „mikołajowymi gadżetami” – czerwonymi czapeczkami, rogami reniferów – wyczekiwali przybycia Mikołaja.
On sam pojawił się niepostrzeżenie, tuż po spektaklu przygotowanym przez koło teatralne uczniów klas piątych. Przywitał grzeczne dzieci, rozdał słodycze i sprawił, że na wszystkich buziach na długo zagościł uśmiech. Jednak na tym magia tego dnia się nie kończyła.
Późnym popołudniem do szkoły gwarnie przybyły dzieci wraz z rodzicami, które również marzyły o spotkaniu z Mikołajem. Niestety ze względu na brak śniegu, sanie Mikołaja poruszały się bardzo wolno. Święty napisał wiadomość do pani Dyrektor, że do nas jedzie, jednak dzieci muszą uzbroić się w cierpliwość. By umilić im ten trudny czas oczekiwania uczniowie przedstawili spektakl zatytułowany „W pracowni św. Mikołaja”.
Niesforne elfy, w składzie: Bercik, Mańka, Dziamdzio, Pruszek, Gagatek, Walentina, Gucio, Elfina i Szef wszystkich elfów, zapewniły widzom dobrą zabawę i wiele powodów do śmiechu. Oprócz elfów na scenie pojawiły się również tańczące gwiazdki, które ujęły wszystkich delikatnością i lekkością.
Na zakończenie przybył wreszcie tak długo oczekiwany Gość i przywiózł ze sobą sanie pełne prezentów. Dzieci były zachwycone prezentami i rozmową z Mikołajem. A gwiazdki i elfy z chęcią pomagały Mikołajowi w uszczęśliwianiu dzieci.

            Kochany Mikołaju, zapraszamy do nas za rok!
Klaudia Koczur