Dodano: 19 października 2023

19 października zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce na spotkanie autorskie z panią Moniką Borkowska-Szmit – dziennikarką, twórczynią podcastów, copywriterką, laureatką wyróżnień w konkursach poetyckich, autorką książek dla dzieci „Stach i śmieci” oraz „Stach i smog” .
Spotkanie odbyło się w dwóch grupach.
Uczniowie klas 1-3 zapoznali się z bohaterami książeczek Stach i śmieci oraz Stach i smog zwracających uwagę na ekologiczne aspekty i dbałość o naszą planetę. Poznali również warsztat pracy pisarza, osoby ważne przy powstawaniu książki oraz ich zadania.
Uczniowie klas 4-6, mogli posłuchać o hejcie, jego konsekwencjach oraz jak sobie radzić w sytuacji, gdy staniemy się jego ofiarami. Pani Monika doskonale zna ten temat, gdyż sama go doświadczyła, kiedy osoby zupełnie obce w wulgarny sposób wyrażały się o jej tekstach na portalu interia.pl i jej kanale na YouTube. Zdradziła nam swoje patenty na walkę z tym szerzącym się, destrukcyjnym zjawiskiem społecznym. Uświadomiła młodzieży ile szkody może wyrządzić taka wulgarna krytyka dla osoby zhejtowanej, a nawet dla samego hejtera. Zachęcała do zastanowienia się i refleksji, zanim opublikujemy swoje treści w mediach społecznościowych. Dziękujemy autorce za interesujące spotkania, a Pani Grażynie Szlagor – dyr. GBP za zorganizowanie wydarzenia i zaproszenie nas do wspólnych zajęć.

FOTOGALERIA