Dodano: 9 maja 2018

Finału na „Narodowym” w Warszawie niestety nie będzie, ale i tak duże gratulacje  i uznanie dla chłopaków, którzy dzielnie reprezentowali barwy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
W Finale Wojewódzkim XVIII Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”, w kategorii U – 12 udział wzięło blisko 30 drużyn, z których większość to profesjonalne kluby piłkarskie oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nasza drużyna w grupie zmierzyła się z SP Bobrowniki – wygrywając 3:2, z SMS -em Żywiec – przegrywając 0:5 oraz Wielowsią – przegrywając 0:1, co ostatecznie zaważyło o utracie szansy na wyjście z grupy.
Turniej zorganizowano bardzo  profesjonalnie, każda z drużyn miała okazję rozegrać co najmniej jeden mecz na głównej płycie nowo otwartego Stadionu Śląskiego, który robi olbrzymie wrażenie. Wszystkim uczestnikom organizator zapewnił ciepły posiłek oraz wiele upominków łącznie z pucharem i medalami.
Mimo, że drużyna nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej, wracała pełna wrażeń i optymizmu, a co najważniejsze naładowana energią do dalszej pracy i treningów.
Skład drużyny: Filip Prochot, Mateusz Sopiak, Jakub Dendys, Maksymilian Ryłko, Dawid Krysta, Maciej Pszczółka, Michał Główka, Maciej Stanclik, Filip Bizoń.