Dodano: 23 października 2019

Cały miesiąc z ogromną  niecierpliwością czekaliśmy na moment, kiedy zostaniemy pasowani na pełnoprawnych uczniów. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedzało  wiele przygotowań – poznawaliśmy  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

27. września nadszedł czas naszego pierwszego szkolnego egzaminu, zdawaliśmy go przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami  oraz zaproszonymi Gośćmi. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera.  Stroje galowe,   zaproszeni Goście, dekoracja sali gimnastycznej oraz   sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie  było uroczystym momentem w naszym życiu.

Na sali gimnastycznej powitało nas grono profesorów mistrza Kopernika, które sprawdzało nasze kompetencje. Surowy Konserwatorus mierzył naszą skoczność i wzrost, by wiedzieć czy dziatwa do szkółki już dorosła. Straszliwy Medicus wielkimi nozycami chciał zoperować wszystkie części naszego ciała, ale uratowały nas skonsumowane szybko owoce i warzywa. Ostry jak cyrkiel Algebrus wprowadził nas w świat zbiorów i liczb. Nieśmiały Alfabetus badał naszą znajomość literek. Muzykus, wymachując fletem przećwiczył nas w śpiewaniu i tańcu. Anglikus przyjachał prosto z Londynu, by sprawdzić naszą znajomość obcych języków. Pedagogus kazał współpracować przy podrzucaniu piłki i zabronił się obrażać. W końcu Gimnastykus założył nam tornistry na plecy i kazał pokonać tor przeszkód, by sprawdzić czy z tym obciążeniem dotrzemy do szkoły na czas.

Gdy wszystkie próby już nam zaliczono, Kopernikus pozwolił na złożenie uroczystego Ślubowania. Zgodnie z tradycją szkoły, każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany na ucznia ogromną kredą, otrzymał pamiątkowy dyplom i Kronikę dziejów szkoły. rodzice ufundowali dla wszystkich drobne upominki. Dla gości wystąpił szkolny chórek i zespół KlasMix. Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.