Dodano: 15 stycznia 2020
razemlogo

razemlogo

W okresie okołoświątecznym nasza szkoła włączyła się w Akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
W ramach akcji Samorząd Uczniowski przygotował kartki świąteczne dla nauczycieli przebywających już na emeryturach, jako wyraz podziękowania za lata pracy oraz fakt, iż dalej są oni w naszej pamięci. Zorganizował również zbiórkę gier, zabawek, książek dla szpitala dziecięcego.
Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy i posłań dla zwierząt z Bielskiego schroniska „Reksio”, by pomóc im przetrwać ciężki okres zimy. Wolontariusze przygotowali kartki świąteczne dla niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin, z zaprzyjaźnionych okolicznych szkół jako wyraz pamięci o kolegach i koleżankach, którzy nie mogą być z nimi w szkole. Przeprowadził także zbiórkę kartek świątecznych dla osób starszych i chorych, przebywających w Centrum Trivita. Ogłoszenie Wolontariuszy cieszyło się bardzo dużym odzewem, dzięki czemu kilka dni później udali się oni do Centrum Trivita z odwiedzinami do starszych pensjonariuszy składając im serdeczne życzenia świąteczne.