Dodano: 28 października 2019

26 października zespół wokalny „Generations”, tworzony przez nauczycieli, uczniów i rodziców, po raz kolejny reprezentował naszą szkołę w XXII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej „PsalliteDeo”. Reprezentowały ją też solistki Julia Mreńca z kl.VII i Jagoda Czopek z klasy VIIIa, która wsparła swoim utalentowanym wokalem także zespół.
„Generations” zaśpiewali pieśń „Panie proszę przyjdź” na melodię utworu „The winnertakesitall” zespołu ABBA, do której aranżację przygotował tegoroczny kierownik i opiekun artystyczny grupy pan Artur Pękala, rodzic jednego z uczniów, profesjonalny muzyk, pracownik Domu Kultury w Porąbce. Po spokojnym wykonaniu przyszedł czas na bardziej energetyczny utwór zespołu Małe TGD „Już nie sam”.
Julia Mreńca zaprezentowała pięknie popularną pieśń religijną „Barka” oraz autorski utwór swojego opiekuna muzycznego pani Magdaleny Kochaniak-Łaz „Moja modlitwa poranna”.
Jagoda Czopek wzruszyła wykonaniem utworów „Czy nastaje znów świt” zespołu „Rogate ranczo” oraz „Do kołyski – Żyj z całych sił” zespołu DŻEM.
Wykonawców oceniała komisja w składzie: Janusz Kohut – kompozytor, pianista, autor wielu projektów muzycznych, Beata Borowska – dr hab., prof. Akademii Muzycznej w Katowicach, i ks. Stanisław Joneczko – muzyk i proboszcz parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy.

Wszyscy nasi reprezentanci zostali zauważeni i docenieni. Dziewczyny zdobyły wyróżnienia, a zespół „Generationsex aequo” z innym wielokrotnie już zdobywającym pierwsze miejsca zespołem „Kontrasty” pierwsze miejsce. Radość była przeogromna. Wykonawcy usłyszeli wiele ciepłych słów. Ksiądz Joneczko powiedział, iż gdyby miał się wrócić do szkoły to chciałby uczyć się w takiej, gdzie nauczyciele wspólnie z rodzicami i uczniami tak pięknie wspólnie działają.

Ten dzień na długo pozostanie w sercach wykonawców. Dziękujemy bardzo Panu Arturowi Pękali za jego ogromne zaangażowanie, wiarę w nasze możliwości i pomoc w profesjonalnym przygotowaniu do występu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był dla nas wyjątkowy.

                                                                                                                                       Wykonawcy