Dodano: 18 maja 2018

Półfinałem Województwa Śląskiego zakończyli uczniowie SP nr 1 w Porąbce rozgrywki w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W pierwszym meczu drużyna z Porąbki zmierzyła się ze Szkołą Podstawową z Palowic, z która wygrała 2:0 i  awansowała do finału zawodów. W drugim meczu turnieju zmierzyły się drużyny; SP nr 2 w Radlinie oraz Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla SP Żory. W tym meczu okazała się lepsza drużyna z Żor, która  później rozegrała mecz finałowy z uczniami SP nr 1 w Porąbce.
Niestety nie udało się wygrać z wyselekcjonowaną drużyna z Żor; która prezentowała bardzo wysoki  poziom. Jednak nie można odmówić pełnego zaangażowania naszym zawodnikom.
Podsumowując, drużyna naszej szkoły zakończyła rozgrywki na miejscu drugim, co w efekcie uplasowało ją na miejscu 5-8 w woj. śląskim!!!
Wielkie gratulacje i słowa uznania dla zawodników – Kamil Bąk, Konrad Budny, Jakub Błasiak, Jakub Dendys,  Michał Mleczko, Maciej Pszczółka, Piotr Pszczółka, Maksymilian Ryłko, Mateusz Sopiak, Maksymilian Spiesz i trenerów – p. Wojciech Gąsiorek i p. Mirosław Walusiak za kilkuletnią pracę.
Do zobaczenia na dużych parkietach!