Dodano: 20 listopada 2023

„Żonkil zasadzony jesienią zakwitnie na wiosnę i przynosi nadzieję pomocy dla Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu „Pola Nadziei” wspierając hospicjum w Biesku – Białej. W niedzielę 19.11. 2023 r. w kościele w Narodzenia NMP w Porąbce można było złożyć dar serca w zamian otrzymując od szkolnych wolontariuszy sadzonkę żonkila. Dzięki hojności parafian i gości zebraliśmy kwotę 2500 zł, która została przekazana na rzecz bielskiego hospicjum. Uczniowie podczas spotkań Szkolnego Koła Wolontariatu starannie zapakowali każdą cebulkę oraz wykonali plakaty. Ponadto dowiedzieli się co to jest hospicjum oraz czym jest opieka hospicyjna. Dzięki udziałowi w akcji pragniemy uczyć młodych ludzi bezinteresownego angażowania się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi.

„Człowiek dzieląc – pomnaża, dając – nic nie traci, ale zyskuje: zarówno on jak i osoba obdarowana. To jest metoda działania kolejnej edycji akcji „Pola Nadziei” – niech  słowa bp Piotra Gregera, wypowiedziane podczas inauguracji tegorocznej edycji programu będą naszą motywacją przy niesieniu pomocy potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu