Dodano: 16 czerwca 2019

Finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Śląskiego rozegrany został 12 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Wystartowało w nim 16 drużyn z całego Śląska. Turniej rozegrany został systemem brazylijskim, w którym dwie przegrane decydowały o odpadnięciu z turnieju.Trenerzy ustalili, że zostanie rozegrany w każdym meczu jeden set do 21.
Justyna Sopiak i Aleksandra Majdak, m
iejscami 9-12 zakończyły zmagania w rozgrywkach.
W pierwszym meczu dziewczyny uległy drużynie z Raciborza, w następnym zaś wygrały zdecydowanie z reprezentantkami Kamieńca Śląskiego. Kolejny mecz okazał się bardzo wyrównany i trzeba podkreślić, że został rozegrany w bardzo ciężkich warunkach z racji wysokiej temperatury i palącego słońca. Niestety zakończył się niekorzystnie dla naszej dwójki i dopiero po walce przegraliśmy na przewagi z drużyną Rudy Ślaskiej.

Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Justyny oraz Oli, które startowały w rozgrywkach z dziewczętami o rok starszymi, a potrafiły walczyć jak „równy z równym:”. Mamy nadzieję, że osiągnięte rezultaty zarówno dziewcząt jak i chłopców w tegorocznych rozgrywkach siatkarskich, będą inspiracją dla uczniów SP nr 1 w Porąbce i czekają nas równie duże emocje i sukcesy w następnych latach.

Wojciech Gąsiorek