Dodano: 23 października 2022

Przygodę z Krakowem pierwszoklasiści rozpoczęli od  Wawelu. Zamek Królewski, Katedra i systemy fortyfikacyjne zrobiły na nich ogromne wrażenie. Z Wawelu dawnym traktem królewskim udali się w stronę Rynku Głównego. Zobaczyli Stare Miasto, kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową. Odwiedzili Sukiennice, gdzie nabyli pamiątki. Wysłuchali hejnału z wieży. Szukając krakowskich obwarzanków natknęli się na duńską orkiestrę w niecodziennych strojach. Po obiedzie w restauracji udali się do Smoczej Jamy, gdzie smok na ich przywitanie zionał prawdziwym ogniem. Na koniec z Kopca Kościuszki przy słonecznej pogodzie podziwiali przepiękną panoramę Krakowa. Na Kopcu zobaczyli unikatowy fort cytadelowy, muzeum, spotkali się „twarzą w twarz” z figurami woskowymi najwybitniejszych Polaków oraz zobaczyli rozgłośnię Radia RMF.
Droga powrotna minęła szybko i spokojnie. Wszyscy cali i zdrowi, z bagażem miłych wrażeń wrócili do Porąbki, gdzie czekali stęsknieni rodzice. To był naprawdę wyjątkowy i udany dzień;)

Wycieczka w 80% finansowana była z budżetu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” . Wycieczka odbyła się 20 października 2022 r. wzięło w niej udział 38 uczniów klas pierwszych i 4 opiekunów.

Fotogaleria-klik