Dodano: 26 maja 2019

           W dniach 20-22 maja 2019 roku odbyła się nasza przygoda pod Babią Górą. W pierwszym dniu wyjazdu mieliśmy możliwość przenieść się w niezwykły świat górali i pasterzy w Zagrodzie Edukacyjnej „Marcówka.” Czekały tu na nas zwierzęta, ciekawe opowieści a także robienie oscypków i pieczenie placków na blasze. W tym samym dniu spacerowaliśmy także na Mokry Kozub, wśród przepięknej przyrody Babiogórskiego Parku Narodowego, dzień zakończyliśmy zabawą dyskotekową w Ośrodku „Modrys”, który gościł nas przez trzy dni.
            W kolejnym dniu ruszyliśmy na wyprawę do Skansenu Budownictwa Babiogórskiego, gdzie dostaliśmy kolejną dawkę wiedzy o tym regionie i jego ciekawostkach. Popołudnie upłynęło nam w artystycznym nastroju na warsztatach Folk Design, gdzie przygotowywaliśmy patchworkowe cuda. Wieczorem natomiast animatorzy przenieśli nas w magiczny świat babiogórskich legend, gawęd, na którym nie zabrakło humoru i zabawy.
           Trzeciego dnia, podczas spaceru przez Zawoję, odwiedziliśmy Księżówkę, kupiliśmy pamiątki i wzięliśmy udział w quizie podsumowującym wiedzę zdobytą podczas pobytu w Zawoi.
         Ciężko nam było rozstać się z przepięknym widokiem Babiej Góry, który mogliśmy oglądać z okien naszego pensjonatu, a także z sympatycznymi gospodarzami i opiekunami, którzy towarzyszyli nam podczas naszych wędrówek. Wyjazd był bardzo aktywny, intensywny i każdy mógł znaleźć wśród tych działań te, które dostarczyły mu najlepszych wrażeń czy nowych wiadomości.
            Podsumujemy krótko – odwiedzajcie Zawoję – warto!!!

                                                                                                                Uczniowie i wychowawcy klas V
Anna Zasada-Główka  Iwona Niedziela