Dodano: 27 listopada 2019

NOC ASTRONOMII w Koperniku – czyli skuteczny sposób, by zainteresować uczniów nauką zajmującą się Kosmosem.

Astronomia, to dziedzina wiedzy spotykająca się z  naturalnym zainteresowaniem większości mieszkańców Ziemi. Rozgwieżdżone niebo, podróże kosmiczne, odkrycia planet poza Układem Słonecznym, czarne dziury i Wielki Wybuch, nieskończoność Wszechświata – to tylko niektóre z ciekawych zagadnień z tej dziedziny nauki , która niestety kilkanaście lat temu zupełnie zniknęła z programu nauczania szkoły podstawowej.
Stąd też zrodził się pomysł, aby zorganizować NOC ASTRONOMII: imprezę naukowo – rozrywkową, na którą zaproszono uczniów  klas siódmych i ósmych.
Nasza „podróż w Kosmos” rozpoczęła się na sali gimnastycznej w piątek o godzinie dwudziestej, a zakończyła jedenaście godzin później , w sobotę o 7 rano. Obfitowała ona w liczne atrakcje takie jak: konkursy, quizy oraz filmiki popularno- naukowe dotyczące astronomii.
Wyjątkowym punktem programu była prelekcja absolwenta naszej szkoły, obecnie ucznia szkoły średniej – Radosława Kubisia (pasjonata fizyki), który obrazowo i w sposób bardzo przystępny opowiadał m. in. o odległościach występujących we Wszechświecie pobudzając przy tym wyobraźnię słuchaczy.
Noc w szkole urozmaicały nam również zabawy i gry ruchowe, konkurs poszukiwania „gwiazd” ukrytych na terenie szkoły oraz dyskoteka.
Wiele wspólnie spędzonych godzin w szkole stało się takżedoskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej, uczniów, rodziców, nauczycieli, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

NOC ASTRONOMII udała się wyśmienicie. Było to wydarzenie wyjątkowe, a wszyscy jego uczestnicy wrócili do domów bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę z tej jakże fascynującej dziedziny nauki jaką jest Astronomia.

Organizator imprezy: Sabina Kudrys