Dodano: 30 grudnia 2018

15 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Porąbce zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Międzypokoleniowy Dzień Rodziny, zorganizowany przez Szkolę we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Porąbki przy wsparciu środków przyznanych przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Bielska”. Bogaty program festynu sprawił, że słońce wyszło zza chmur, a szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi.
Na gości czekało mnóstwo atrakcji. W szkole można było spełnić swoje pasje na warsztatach kreatywnych – decoupage, scrapbooking, papierowa wiklina, kwiatki piankowe i szycie zabawek. Na „Orliku” toczyły się potyczki sportowe: przeciąganie liny, bieg z kółkiem, rodzinny spacer na nartach, skoki przez skakankę, wyrzutnie ręcznikowe. Był też mecz siatkówki plażowej i piłki nożnej, bieg w bucie narciarskim i kaloszach, bieg na szczudłach, bieg z jajkiem na łyżce, skoki w workach, „ślizg” przez tunel. Imprezie towarzyszyła muzyka i taniec, nie zabrakło aerobicu i zumby.
W Kąciku Malucha prowadzone były zabawy ruchowe, można było wskoczyć do basenu piłeczkowego, poskakać w gry chodnikowe. Ogromnym powodzeniem wśród bawiących się cieszyły się ogromne tęczowe bańki mydlane oraz kolorowe warkoczyki.
Niecodzienną darmową atrakcją były dmuchańce – zjeżdżalnia, bramka celnościowa, lewitujące kule oraz krowa do dojenia, ale prawdziwe oblężenie przeżył byk rodeo.
Na najstarszego i najmłodszego uczestnika pikniku czekały słodkie torty, a na tych, którzy nieco opadli z sił, poczęstunek w postaci grochówki. Była też degustacja ciast upieczonych przez rodziców połączona z głosowaniem na najpyszniejsze ciasto. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w postaci kompletu form i foremek do pieczenia.
Rada Rodziców częstowała dzieci  lodami, a dorośli chętnie degustowali pieczone na ognisku prażonki.
Najaktywniejsi uczestnicy festynu mieli szansę wygrania kompletów gier rodzinnych, rowerów, gadżetów sportowych i kuchennych oraz innych niespodzianek ufundowanych w ramach projektu oraz ofiarowanych przez wspaniałych sponsorów.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu – nauczycielom i pracownikom Szkoły, Radzie Rodziców, gospodarzom „Orlika”. Dziękujemy wszystkim mamom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam – gościom, którzy przybyliście na nasz festyn. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie. Do zobaczenia.

Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili: Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska”, Starosta Bielski – p. Andrzej Płonka, Towarzystwo Przyjaciół Porąbki, Uczniowski Klub Sportowy, Glinka Acadamy, Urząd Gminy Porąbka, Firma Maspex, Firma Obsessive, Piekarnia Cukiernia – Brzuchański, Firma Prymat, „Lewiatan” – Makowski, Chata nad Rzeką, Posrednictwo Ubezpieczeniowe – p. Danuta Królicka, p. Leszek Kaczmarczyk, p. Krzysztof Pardela, p. Marek Honkisz. BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY.

Przygotowujemy się…

 Kreatywnie działamy…

Jesteśmy aktywni…

I jeszcze zdjęcia od TPP – fot.J.Kozieł

Zapraszamy do obejrzenia filmiku na stronie Towarzystwa Przyjaciół Porąbki  

https://www.youtube.com/watch?v=<span style="font-family: 'PT Sans', sans-serif; font-size: 14px; line-height: 18px;"><a href="https://www.youtube.com/watch?v=KHqxR7wbMZw">https://www.youtube.com/watch?v=KHqxR7wbMZw</a>|600|450</span>

Relacja również na http://beskidzka24.pl/rodzinny-piknik-w-szkole/