Dodano: 4 grudnia 2023

„Wzrastamy poprzez pomoc innym!”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest obchodzony corocznie 5 grudnia. Wydarzenie to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku. Celem tego dnia jest podziękowanie wolontariuszom z całego świata, za ich pracę, trud i bezinteresowną pomoc na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt oraz otoczenia.

W naszej szkole od 2014 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu (SKW). W tym roku szkolnym nasze Koło liczy 20 wolontariuszy. Regularnie organizujemy różne akcje charytatywne oraz promujemy zdrowy, bezpieczny styl życia. Uwrażliwiamy innych na osoby chore, niepełnosprawne, starsze oraz znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Co dwa tygodnie, nasi szkolni wolontariusze, odwiedzają mieszkańców ośrodka TriVita, którym swoją obecnością, rozmowami, wspólnymi działaniami umilają piątkowe popołudnia.

W tym szczególnym dniu życzymy Wam – Wolontariuszom zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście!

p. Anna Kajor i p. Renata Stachura