Dodano: 28 czerwca 2018

15 czerwca w SP1 w Porąbce zorganizowany został Marsz na Orientację „Z pasją po zdrowie”. Był on podsumowaniem prowadzonych w ciągu całego roku szkolnego  programów i akcji promujących zdrowie, zdrowy tryb życia i sport. Uczniowie podzieleni na drużyny poruszali się wg otrzymanej mapy, ich zadaniem było odnalezienie stacji zadaniowych rozmieszczonych w różnych miejscach Porąbki. Na kolejnych stanowiskach czekały na nich zadania do wykonania:
– przeprowadzenie musztry,
– zgłoszenie wypadku przez telefon,
– udzielenie pierwszej pomocy,
– reanimacja poszkodowanego,
– porzeniesienie sterylnego bandaża w gumowych rękawicach,
– przenoszenie rannego przez tor przeszkód,
– przejazd drużynowy karetki,
– kompletowanie apteczki,
– rozpoznawanie ziół i leków po zapachu,
– napełnianie strzykawkami „słoja życia”,
– zakładanie kamizelki ratunkowej,
– uprawianie sportów z psami,
– celność,
– odkodowywanie haseł promujacych zdrowie,
– rozpoznawanie zdrowych produktów spożywczych,
– w ramach samorządnosci – wybory Samorządu Uczniowskiego.
Zaliczenie stacji wymagało od drużyn dużej wiedzy, współpracy, wzajemnej pomocy, dobrej kondycji, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nietypowych. Wszyscy bawili sie wspólnie doskonale, wspierali sie i humory im dopisywały. Zabawa, sport, rywalizacja, a przy tym spora dawka wiedzy sprzyjały integracji zespołów.

Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu imprezy wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom, p. Oli z Pumą i Czajką, pracownikom Urzędu Gminy, paniom z KGW, strażakom z OSP oraz opiekunowi „Orlika” – p. Markowi.
Radzie Rodziców dziękujemy za słodką niespodziankę, a firmie Maspex za orzeźwiające napoje.

Imprezę zorganizowano we współpracy z UKS Millenium, Glinka Academy, Urzędem Gminy Porąbka, Kołem Gospodyń Wiejskich w Porąbce, OSP w Porąbce.