Dodano: 29 września 2022
KLIK WAKELET

Wykorzystując pozyskane sprzęty w ramach programu Laboratorium Przyszłości  we wrześniu  uczniowie wszystkich klas ósmych na  lekcjach języka polskiego wykorzystywali okulary ClassVR. Dzięki mim mogli popatrzeć oczyma latarnika pracującego w latarni morskiej. Opisywali  jej wnętrze oraz poznawali różne lokalizacje, w których budowane były latarnie. Rozmawiali o tym jak mogłoby wyglądać życie latarnika i konfrontowali swoje spostrzeżenia z tekstem lektury H. Sienkiewicza pt. “Latarnik”. 

Również na zajęciach dla uczniów z Ukrainy okulary znalazły zastosowanie. Uczniowie wirtualnie przenosili się w różne miejsca takie jak: domek w lesie, centrum miasta, księgarnia czy salon w domu, które następnie opisywaliśmy w języku polskim. 

 W Dzień Chłopaka  aparat fotograficzny z profesjonalnymi akcesoriami wykorzystano do wykonania sesji zdjęciowej “Ja i mój krawat”. Chętnych do zdjęć było bardzo wielu… nie tylko chłopaków.

Realizując krąg tematyczny POZNAJĘ ŚWIAT uczniowie klasy 1b wykorzystując  ClassVR – odbyli wirtualną podróż  do najciekawszych miejsc świata.
Poznając  komputer i współpracujące z nim urządzenia, zobaczyli jak działa drukarka 3D. Do wydruku wspólnie wybrali  projekt – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.
Zajęcia były Ekscytujące, Emocjonujące, a przeżycia Ekstremalne jak nowopoznana litera „E”:)