Dodano: 2 maja 2021

Podczas tegorocznego Dnia Ziemi przeprowadzonego online, uczniowie mieli okazję zobaczyć filmy z doświadczeń przygotowane przez swoich kolegów. Odbył się wtedy finał konkursu pt. Jakie doświadczenie zrobiłby dzisiaj Kopernik?. Był to konkurs dla wszystkich tych, którzy lubią przeprowadzać doświadczenia i potrafią je sfilmowaćNajpierw należało wyszukać lub wymyślić doświadczenie, przeprowadzić je, sfilmować, a na koniec jeszcze przygotować film i go przesłać.  Okazało sięże z tych względów, nie był to łatwy konkurs, jednak  znalazły się cztery osoby, które podjęły to wyzwanie.  Wielkie brawa im za to!

Po głosowaniu przeprowadzonym w klasach od piątej do ósmej, najbardziej podobał się film pt. Warunki kiełkowania nasion, następnie Czy woda potrafi się przemieszczać” i dwa filmy z jajkiem w roli głównej Czy kwas cytrynowy ma taki sam wpływ na jajko jak kwas octowy” Denaturacja jajka. 

Pooglądajcie  prace przyszłych Youtuberów lub naukowców. 

Ja, jestem pod wrażeniem wszystkich filmików. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu, za podjęcie tego trudnego wyzwania.

Agmnieszka Krzywdzińska