Dodano: 21 września 2022

Już od wielu lat 15 września już jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym dniu uczniowie kl. 1b obejrzeli animowany filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Następnie odkrywali przed kolegami swoje talenty, bo przecież każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).

Chętnie podjęli w tym dniu „kropkowe” działania, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Była bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych. Najwięcej emocji wzbudziło „ożywianie kropek” w aplikacji quiver. Kropki skakały, biegały w labiryncie, klonowały się, wybuchały, a nawet przybierały postać ludzkich rąk i twarzy. Okazało się, ze każdy potrafi tworzyć, czasem wystarczy zacząć od kropki…

1b

Klasa 2a aktywnie obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na wstępie obejrzeliśmy film „ The Dot” w którym mała bohaterka Vashti dzięki małej kropce uwierzyła we własne możliwości. Następnie samodzielnie ożywialiśmy swoje kropi za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Był czas na gry planszowe, zakodowaną kroplową matematykę, samogłoskowo – spółgłoskową układankę, gry na tablicy interaktywnej. Lekcja wf również była bogata w zabawy z bohaterką dnia. Na końcu wykazaliśmy  się swoją kreatywnością podczas malowania swoich kół i kropek.

2a Halina Sikora
2b Marlena Zaręba