Dodano: 23 lutego 2020

Kolejnym sukcesem zakończyły się zawody finału bielskiego w mini koszykówce chłopców, które rozegrane zostały 19 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach Dziedzicach.
W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się ze Szkołą Podstawową z Wilamowic, po pierwszych dwóch kwartach nasza drużyna nawet przegrywała nieznacznie, jednak w 3 i 4 kwarcie pokazała charakter i ostatecznie zwyciężyła.

W kolejnym meczu drużyna SP nr 2 z Czechowic rozegrała mecz z SP Wilamowice i w tej konfrontacji zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. W finale turnieju zmierzyła się drużyna SP nr 1 Porąbka z SP nr 2 Czechowice Dziedzice. Niestety drużyna gospodarzy pokazała się z lepszej strony w szczególności w drugiej kwarcie meczu. Mimo bardzo dobrej postawy naszych reprezentantów w kolejnych kwartach meczu, nie udało się zniwelować różnicy punktowej i przegraliśmy cały mecz zajmując ostatecznie II miejsce. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowała SP nr 2 Czechowice Dziedzic.
Serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie podczas turnieju.
Skład drużyny: Główka Michał, Wawrzyczek Stefan, Smyth Aron, Stanclik Michał, Koziel Michał, Procner Adrian, Sadlik Michał, Pszczółka Michał, Weźranowski Filip, Marszałek Dominik, Łaz Jakub.

Wojciech Gąsiorek