Dodano: 30 grudnia 2018

W środę 14 listopada odbył się turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców (w roczniku 2003-2005). Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czańcu. Udział w turnieju wzięła również Szkoła Podstawowa z Kobiernic, Szkoła Podstawowa nr 1 z Czańca oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Porąbki.
Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoła wygrywając cały turniej po zaciętym finale z drużyną SP nr 2 w Czańcu.
Skład drużyny: Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka.
Wygrana turnieju pozwoliła na awans Finału Powiatu Bielskiego, który odbędzie się 23 listopada w Ligocie.

W piątek 16 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 w Porąbce była organizatorem międzyszkolnych zawodów w tenisie stołowym, na szczeblu gminnym w kategorii dziewcząt i chłopców (rocznik 2006 i młodsi).
W rywalizacji wraz gospodarzem udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Czańcu i Szkoła Podstawowa z Kobiernic.
W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła SP z Kobiernic, drugie miejsce zajęła SP nr 1 z Porąbki w składzie: Julia Gibas, Kinga Chwierut, Kornelia Czaja.
W rywalizacji chłopców trzecie miejsce zajęli uczniowie z SP Kobiernic, drugie miejsce zajęła Szkoła nr 1 z Czańca natomiast zwycięzcą zawodów okazali się po zaciętym finale reprezentanci SP nr 1 w Porąbce w składzie: Maciej Stanclik, Mateusz Sopiak, Filip Prochot.