Dodano: 27 maja 2024

15 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Zuzanna Weźranowska, Daria Szymalska, Justyna Kulig reprezentowała Gminę Porąbka i zajęła 4 miejsce.

Celem tego konkursu, organizowanego corocznie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej dla uczniów z terenu powiatu bielskiego, była popularyzacja wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat dobrej jakości życia i właściwych postaw wobec zdrowia oraz poprawa świadomości uczniów w na temat zdrowego stylu życia. W całym konkursie wzięło udział 41 szkół z powiatu bielskiego, a w samym finale 10.
W etapie powiatowym młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale też umiejętnościami praktycznymi w czterech kategoriach:
– udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
przygotowanie pełnowartościowego posiłku zgodnego z zasadami zdrowego odżywiania,
– wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu z zakresu chorób cywilizacyjnych oraz uzależnień i chorób psychicznych,
gry i zabawy ruchowe z przyrządami.
Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą i nie lada umiejętnościami by dorównać konkurentom. Poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wierząc, że zdobyta wiedza i umiejętności przełożą się na codzienność i pomogą promować zdrowy styl życia.