Dodano: 4 stycznia 2021
ferie

ferie

Kliknij w obrazek


 Siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży „Ferie po królewsku online”, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Od 4 do 17 stycznia m.in. na stronach internetowych instytucji będą publikowane atrakcje online dla dzieci. Więcej informacji TUTAJ


„Ferie z TVP” 

Najmłodszych widzów zapraszamy do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach  8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane są audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.
Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10. roku życia dostępne są codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiono specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać można w jakości HD.
Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: „Znajdź mnie w Paryżu” lub „Nowych legend o Małpim Królu”.

Od godz. 9:00 zapraszamy na cykl dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych. Trwający dwie godziny blok składać się  będzie z autorskich produkcji Telewizji Polskiej:

  • „Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie prowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny.
  • „Strefa ruchu” –  tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada prezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających  prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.
  • „Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych prowadzą widzów przez świat najpopularniejszych tańców.
  • „Uczniowie z klasą” – to  wyjątkowy talent show.
  • „Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie.
  • „Zaczarowany świat sztuki!” –  ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki.
  • „e-MOCje” – to program  poradnikowy  poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży.

Odcinki wszystkich programów udostępnione zostaną na platformie vod.tvp.pl. oraz w dedykowanym serwisie ferie.tvp.pl. gdzie dostępne będą w jakości HD. Każdy dzień „Ferii z TVP” kończy się emitowanym na antenie TVP3 familijnym filmem fabularnym.  TVP Kultura, w ramach  specjalnego pasma serialowego emituje filmowe realizacje lektur szkolnych. Nie zabraknie też  codziennych audycji poświęconych dziedzinom sztuki, które oglądać będzie można na platformie TVP Kultura2.


Zabawa w Zimowe Kodowanie

Kodowanie z genibotami

Kodowanka – przesuwanka

Sposoby na nudę