Dodano: 24 października 2019

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału we wspólnej zabawie i rozwijania swoich kompetencji językowych i wiedzy na temat innych krajów przez cały tydzień.

Na ścianach głównego korytarza pojawiły się różnorodne plakaty niemiecko i anglojęzyczne pomagające wzbogacać nasz zasób słownictwa. Dzieci klas 1-3 mogły wziąć udział w konkursie plastycznym na flagę wybranego państwa europejskiego. (Wyniki poniżej). Ponadto uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzbogacenia swej wiedzy na temat Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i krajów niemieckojęzycznych i wzięcia udziału w internetowym konkursie na platformie 'Quizlet’, sprawdzającym tę wiedzę i refleks, gdyż zwycięzcami konkursu zostały osoby, które rozwiązały quiz w najszybszym tempie. (Wyniki poniżej). W akcję zaangażowała się również nasza biblioteka szkolna, gdzie została utworzona specjalna półka z książkami w języku angielskim. Książki można czytać na przerwach lub wypożyczać do domu. Bardzo budujący jest fakt, że akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż czytanie w obcym języku jest doskonałą i bardzo efektywną metodą uczenia się. Ostatnią atrakcją, w którą zaangażowali się chętni z wszystkich grup wiekowych były „English & German Challenge”, czyli wyzwania językowe, gdzie uczniowie na specjalnych stacjach w trakcie przerw losowali językowe zadania, a po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi otrzymywali nagrodę.

Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

Życzymy wytrwałości i wielu sukcesów związanych z nauką języków obcych, których znajomość w dzisiejszych czasach jest ogromnie potrzebna i przydatna.

Nauczyciele języków obcych