Dodano: 24 maja 2022

19 maja obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. W tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie stworzyli „drzewko dobrych uczynków”, na którym zapisywali swoje dobre uczynki, spełnione w ostatnim czasie. Na szkolnym korytarzu mogliśmy zapoznać się z różnymi pomysłami „czynienia dobra”, definicją „dobrego uczynku” oraz przepięknymi cytatami na temat bezinteresownego pomagania. Wzięliśmy także udział w akcji „Kup Pan Szczotkę” podczas, której zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci mieszkających w Afryce. Zbiórką darów oraz koordynacją tworzenia „drzewka dobrych uczynków” zajmowali się szkolni wolontariusze!

W tym dniu ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Pomaganie jest fajne”, w którym wzięło udział 28 uczniów. Wszystkie prace okazały się twórcze, pomysłowe i niepowtarzalne! Jury po długich naradach wybrało po czterech laureatów w kategorii: uczniowie klas 1-4 oraz 5-8. Laureatami zostali: Radosław Dudzik kl. 1b, Maja Waluś 1b, Joanna Stachura 3b, Pola Syga 3b, Emilia Kliś 5a, Zuzanna Grabska 5a, Daria Szymalska 6a, Zuzanna Weźranowska 6a. Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu!

Dziękujemy wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy włączyli się aktywnie w ten wyjątkowy dzień. Wspólnie udało się nam zrobić coś dobrego, wywołać radość i uśmiech na twarzach innych osób :) Gorąco zachęcamy do czynienia dobra pamiętając, że dobre uczynki nie powinny mieć miejsca tylko 19 maja, ale przez cały rok! Czyń dobro!

Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunem p. Renatą Stachura