Dodano: 24 października 2019

PODSUMOWANIA AKCJI SU Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

16 października Samorząd Uczniowski podsumował działania jakie podjął w związku z Dniem Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września.
Wśród dziewczyn został przeprowadzony plebiscyt na najpopularniejsze imię. męskie w naszej szkole. Wyniki przedstawiają się następująco:

III miejsceMateusz i Michał (po 7 głosów) Mateusz jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa Mattania (dar Jahwe, dar Boży). W Polsce występuje od XII wieku. Michał jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mikha’el (któż jest jak Bóg?). Może również oznaczać: do Boga podobny. Jest to imię biblijne. Nosił je pierwszy z archaniołów. W Polsce występuje od średniowiecza. Największą popularność zyskało w XIX wieku.
II miejsceJanusz i Maciej (po 8 głosów)”. Imię Janusz powstało od zdrobnienia imienia Jan. Niektórzy badacze uważają imię Janusz również za czeską i węgierską odmianę imienia Jan. Inna teoria mówi, że imię Janusz wywodzi się ono od imienia boga Janusa, czczonego w starożytnym Rzymie, patrona miast i bram. Maciej jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa Mattijjah (dar Jahwe). Oznacza: ten, który jest darem Boga.
I miejsceMaksymilian (14 głosów) imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się ono od słowa maximus (największy) oraz Aemilius czyli nazwy znanego rzymskiego rodu Emiliuszy. Imię to oznacza największego z Emiliuszów.

W naszej szkole mamy 17 chłopaków, którzy noszą wymienione imiona: Maksymilian Zontek kl.Ia, Mateusz Fabia kl.IIa, Maciej Migodakl.IIa, Michał Mreńcakl.IIb, Michał Ryłko kl.IV Michał Szczurek kl.IV, Maciej Kania kl.Vb, Mateusz Micherdakl.Vc, Michał Sadlik kl.VIa, Michał Główka kl.VIb, Michał Kozieł kl.VI, Maciej Stanclikkl.VIB. Maciej Mizera kl.VII, Maciej Pszczółka kl.VII, Maksymilian Ryłko kl.VII, Mateusz Sopiakkl.VII, Michał Mleczko kl.VIIIa, Maksymilian Spiesz kl.VIIIa

Wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Chłopaki z naszej szkoły mogły także wziąć udział w pomiarze stopy, bicepsa i klatki piersiowej. Postanowiliśmy wyróżnić tych, z największymi wynikami.

W pomiarach stopy wzięło udział 46 przedstawicieli płci męskiej.

W grupie klas młodszych i starszych wyłoniono Posiadacza Najdłuższej Stopy.

W kategorii klas młodszych I – IV:

I miejsce   – Michał Szczurek – 23 cm – kl. 4a

I miejsce   – Konrad Wykręt– 23 cm – kl. 3a

I miejsce   – EvenSmyth – 23 cm – kl. 4a

I miejsce   – Kacper Janik – 23 cm – kl. 3a

I miejsce   – Franciszek Pardela – 23 cm – kl. 3a

W kategorii klas starszych V – VIII:

Pan Wojciech Gąsiorek – 30 cm

I m – Franciszek Klusek – 29 cm – 8b

I m – Maciej Mizera – 29 cm – 7a

W pomiarach bicepsa wzięło udział 47 osób.

W grupie klas młodszych i starszych wyłoniono Posiadacza Największego Bicepsa.

W kategorii klas młodszych:

I m – Miłosz Dendys – 38 cm – kl. 3a

W klasach starszych:

Pan Wojciech Gąsiorek – 36 cm

I m – Jakub Błasiak – 34 cm – kl. 8b

W pomiarach klatki piersiowej wzięło udział 28 osób.:

W kategorii klas młodszych:

I m – Andrzej Stefaniak – 83 cm – kl. 3a

W kategorii klas starszych:

I m – Dawid Fabia – 105 cm – kl. 7a

Wszyscy wymienieni otrzymali upominki w postaci butelki na wodę, by pamiętali, aby w czasie treningów sportowych nawadniać organizm.

Na koniec ogłoszono wyniki plebiscytu na najwspanialszego chłopaka w szkole czyli takiego, który jest zabawny, przystojny, pomocny i życzliwy.

Dziewczyny głosowały na wielu różnych chłopaków. Bardzo dużo było pojedynczych głosów. SU wyłonił pięcioro osób, które znalazły się w czołówce.

Im – Pan Mirosław Walusiak – 9 głosów

IIm – Maksymilian Ryłko kl. VII– 8 głosów

IIIm – Kamil Bąk kl. VIIIA – 7 głosów

IVm – Tymoteusz Mynarskikl.IB i Pan Wojciech Gąsiorek – po 6 głosów

Wymienieni przedstawiciele płci męskiej otrzymali długopisy z napisem „Fajny chłopak”.

SU zachęcał też chłopaków, by w dniu ich święta przyszli do szkoły w jakiejś ciekawej stylizacji, która wyróżni ich z tłumu. Wypatrzono tylko dwójkę takich uczniów. Jest to Maciej Migoda z klasy II A i Aleksander Glądys z kl.IIB. Oni również otrzymali stylowe butelki na wodę.

Na koniec npodsumowań uczennica Jagoda Kołek z kl. Va zadedykowała wszystkim chłopakom utwór muzyczny na gitarze.

Relacja: opiekun SU Iwona Niedziela