Dodano: 2 kwietnia 2018

„Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą.”
                                                          (autor nieznany)

W związku z tym, że 27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru, czwarte klasy wybrały się 28 marca do Bielska-Białej, do teatru Banialuka na przedstawienie pt.”Buratino”. Łączy ono w sobie motywy „Złotego kluczyka” Aleksiego Tołstoja, a główny bohater Buratino został stworzony na wzór Pinokia Carla Collodiego. Młody widz może łatwo utożsamiać się z zuchwałym, niepokornym bohaterem, który ciągle wpada w tarapaty i przeżywa zabawne, ale też pełne różnych niebezpieczeństw przygody. Pozwalają mu one zrozumieć, komu warto zaufać i uwierzyć, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Przedstawienie to, to prawdziwa uczta teatralna. Ukazuje bowiem szeroką gamę zabiegów artystycznych, jaką może wykorzystywać tatr lalek. Zachwyca wszystko: ciekawa scenografia, piękne kostiumy, różnorodne i misternie wykonane lalki (marionetki, pacynki, kukiełki, jawajki, lalki zmechanizowane i trikowe), ujmująca oprawa muzyczna i wspaniała gra aktorska.

Po przedstawieniu uczniowie zostali zaznajomieni z działalnością teatru. Poznali bliżej różne rodzaje lalek, które wykorzystywane są w przedstawieniach teatralnych. Mieli okazję spróbować je „animować”, czyli wprawić w ruch, co okazało się niełatwym zadaniem. Zobaczyli drugą scenę teatru i pracownie, w których powstają lalki. Było to bardzo ciekawe i niezapomniane doświadczenie.

Wychowawcy klas czwartych