Dodano: 16 października 2022

EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku obchodzony jest w dniach 8 – 23 października 2022. To inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Nasza szkoła jak co roku dołącza do miliona organizatorów i uczestników. W dniach od 17.10 do 21.10 2022r odbędą się zajęcia pod hasłem: „Kopernik koduje” w ramach CodeWeek. W trakcie nich będziemy kodować z matą edukacyjną, pracować z klockami Lego WeDo2, sterować robotami oraz programować w Scratchu, PixBloksie oraz na platformie koduj.gov.pl. Wykorzystamy też sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratorium Przyszłości (okulary VR, roboty, itp.).

Działania będą inspirować rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.