Dodano: 29 maja 2022

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”  udało  się pozyskać dla Szkoły nowoczesne pomocy do prowadzenia zajęć, wśród nich znajduje się zestaw okularów Class VR. Okulary te zrewolucjonizowały sposób prowadzenia lekcji. Nauczyciel ma pełną kontrolę nad wirtualnym światem, do którego zaprasza uczniów. Wirtualna rzeczywistość (VR) oraz rozszerzona rzeczywistość (AR) wprowadzają uczestników w trójwymiarowy świat, pozwalając zobaczyć na wyciągnięciu dłoni miejsca, przedmioty i zjawiska niedostępne na zwykłej lekcji w szkole.

26 maja, w czasie szkolenia nauczyciele przedmiotów poznali metodyczne i praktyczne wykorzystanie okularów Class VR na zajęciach lekcyjnych. Teraz przystąpią do wdrażania kolejnych nowoczesnych technologii w praktyce szkolnej:)

Szkolenie prowadził pan Tomasz Hetman, któremu dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy w interesujący sposób oraz pełną humoru atmosferę – nie było szans na nudę;)