Dodano: 31 października 2022

W wyniku realizacji projektu „Budowa komórki – recyklingowy model” uczniowie klas piątych przygotowali modele komórek bakteryjnej, roślinnej i zwierzęcej. Uczniowie zaprezentowali swoje prace w klasie podczas lekcji biologii. 
Celem projektu było poznanie elementów budowy komórek, ich funkcji oraz porównanie budowy komórek jądrowych i bezjądrowych. 
Do stworzenia swoich prac użyli różnych materiałów, np. gąbek, plastikowych elementów, patyczków do uszu, plasteliny, starych łupin z orzechów kokosowych, pudełek ,a więc takich, które zwykle wyrzucane są do śmieci. Powstały piękne przestrzenne modele komórek. Wśród nich szczególne wyróżnił się jeden tzw. „Model smakowity”. Mimo że nie w pełni został zrobiony z materiałów już nikomu niepotrzebnych, zasługuje na uznanie ze względu na pomysłowość. Do przygotowania tego modelu, uczennica użyła galaretki i różnych owoców.  
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą. Do wykonania swoich prac, zaangażowali nie tylko wiedzę, ale również wyobraźnię. I o to też w tym projekcie chodziło. 

Agnieszka Krzywdzińska